Pages

29 Temmuz 2011 Cuma

BEYAZKUTU.COM İLE RÖPORTAJ

Henüz Tamamlanmamış Bir Başarı Öyküsü

Perşembe, 10 Mart  2011 15:30

Birazdan okuyacağınız satırlar sadece iyi bir girişimci ve genç bir patron olduğu için değil henüz 26 yaşındaki bir gencin kendisini ticari bir figür olarak var etme isteği, içindeki başarı hırsı, azim ve başarısından dolayı kaleme alındı...

Birazdan size anlatmaya çalışacağım kişi Serdar ÇINAR. 1999 yılında tek başına yapmış olduğu ilk internet projesinden bugün tüm mesaisini harcadığı ve  kendisinin ‘okulu bitirme projem’  olarak tanımladığı beyazkutu.com projesine dek gelişimini ispatlarcasına yazdığı başarı hikayelerini , internet camiasını takip eden sizler de ilgiyle izliyorsunuz...

Serdar ÇINAR ile web girişimciliği , henüz başlarında olduğu ticaret hayatı, başarı hevesi, sosyal aktiviteleri  internette başarılı olmanın sırları ile ilgili ilgi çekici ve bir o kadar da dersler çıkarılabilinecek bir röportaj gerçekleştirdik.

Merhaba, aslında interneti takip eden kişiler seni yakından tanıyor ama sen bize kendini bir defa daha anlatır mısın?

1984  İstanbul doğumluyum. Akademik olarak baktığımızda İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans ve yine İstanbul Üniversitesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimlerimi tamamladım.


Daha lise yıllarından itibaren internet dünyasıyla ilgilenmeye başladım. Sonra da ‘rahat yıllar’ olarak nitelendirdiğim üniversite yıllarında mevcut projelerimi geliştirdim. Bunun dışında hem yurt içi hem de yurt dışı satışlarına yönelik e-ticaret projeleri yaptım, tüm üniversite hayatımı kendi kazandığım paralarla geçirdim.  Şimdi ise bugüne dek hayatımdaki en kompleks web projesi olan beyazkutu.com ile ilgileniyorum.


beyazkutu.com projesinden biraz bahsedebilir misin?

Beyazkutu.com Türkiye’de bir ilk  ve de tek olarak dünyaca ünlü moda markalarının sezon ürünlerinin özel avantajarla müşterilerine sunulduğu yetkili internet satış sitesi olarak 2010 yılı Haziran ayında kuruldu. Bu alandaki tek oyuncu olduğundan yaşadığı en temel sıkıntı ise ‘tam olarak ne yaptığını’ insanlara anlatamamak olmuştur. Biz de bu sıralar özellikle bunun için uğraşıyor ve farkımızı fark ettirmeye çalışıyoruz.Peki nedir beyazkutu.com’un diğer moda e-ticaret sitelerinden farkı?

beyazkutu.com o bahsettiğiniz sitelerinden çok daha farklı olarak, hem sadece en iyi markaları hem de bu markaların sezon ürünlerini satan bir web sitesi. Üstelik de tüm bunları ‘yetkili’ ve bir çoğunda da ‘tek yetkili’ internet satış sitesi olarak yapıyor. Yani biz sadece yeni sezon ürünlerini satıyoruz.

.


Peki yeni sezon ürünlerini mağazadan almak yerine internetten ve sitenizden almanın kullanıcıya sağladığı fayda nedir?


Beyazkutu.com’da gördüğünüz tüm sezon ürünlerinde, sezon fiyatının %10’una denk gelen bir rakamda ‘beyazpuan’ kazanırsınız. Beyazpuan, bizim sitemize özgü bir tür para-puandır. Bu puanlarınızı doğrudan alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Böylelikle her sezon ürününde Türkiye’nin başka hiçbir yerinde bulamayacağınız bir avantaja sahip olabiliyorsunuz. İşte bu da insanların ürünleri web sitemizden almasına neden olan etmenlerden yalnızca bir tanesi…

İnterneti daha önce hiç kullanmamış ya da daha önce internetten hiçbir şey almamış biri için web sitenizin yeterince kullanılışlı olduğunu düşünüyor musun?
Tabi ki! Beyazkutu.com olarak yapmaya çalıştığımız şey tam olarak budur. Yani internetten daha önce hiçbir şey almamış birine internet üzerinden, ürüne dokunmadan, üzerine giymeden satın alabileceği bir platform oluşturmak.
Bu manada web sitemizin tüm opsiyonlarıyla ‘müşteri dostu’ bir servis olduğunu söyleyebiliriz. Zaten diğer bir çok internet sitesi gibi hazır paketler kullanmak ya da çok standart e-ticaret yazılımları yazmak yerine bu kadar kasamlı ve müşterinin hemen her ihtiyacına cevap veren bir sistem oluşturmamızın altında yatan sebep de budur.

Son olarak beyazkutu?

beyazkutu.com benim webdeki en detaylı ve komplike projem diyebilirim… Hatta bir anlamda benim okul bitirme tezim belki de… Çünkü beyazkutu.com Türkiye’de ilk olan ve şuan için bir benzeri daha bulunmayan bir moda alışveriş sitesi… Öyle ki; aynı çatı altında hem sezon ürünlerini, hem fırsat ürünlerini, hem de çok kısa süreler için satışta bulunan fırsat ürünlerini bulabiliyorsunuz.Tüm bunları yaparken de e-ticaretin en ince detaylarının kullanıcılar için dizayn edilmiş halleriyle web sitesi içine monte edildiğini ve bu yolla da daha önce hiç tatmadığınız türden bir alışveriş tecrübesine vardığınızı hissediyorsunuz.İşte tüm bu nedenlerden ötürü beyazkutu.com şuan için hayatımın tam ortasına oturmuş durumdadır…


1 yorum:

  1. merhaba kampanyalarınız ne zaman sona erecek? naturelim kampanyasının sona erme tarihi bulamadım. bir liste halinde her kampanyanın başlama ve sona erme tarihini blogunuzda bir yerde belirtirseniz izleyicileriniz için büyük kolaylık olur. bu durumda çok karmaşık olduğundan başlama bitiş tarihlerini bulamıyor, kampanyaları verimli bir şekilde takip edemiyoruz.

    YanıtlaSil

beni yorumsun bırakmayın....